Tato vibrační technologie (Ruettelverfahren) byla vyvinuta a patentována v Německu a spočívá v tom, že jednotlivé keramické dlaždice jsou zapuštěny do podlahy pomocí vibrátorů využívajících pohyb při vysoké frekvenci, které zajišťují plné stlačení a ukotvení jednotlivých dlaždic.
Keramické dlaždice se jako jeden z nejstarších a stále ekologicky nejšetrnějších stavebních materiálů používají v různých obměnách po celá staletí.
Vibrofloors zdokonaluje vlastnosti keramických produktů, aby odolaly vysokému zatížení, nepříznivým chemickým činitelům či mechanickému poškození, a rovněž byly využitelné i v jiných provozech, než pro které byly prvotně určeny.
Největším problémem průmyslových keramických dlaždic je nesprávný způsob pokládky. Ve většině případů dochází k poškození dlaždice při jejím špatném ukotvení.
V minulosti byla keramická dlažba velmi závislá na schopnostech jednotlivých pokladačů, kteří museli zajistit řádné uložení dlaždice poklepáním gumovým kladivem. Tento klasický způsob spoléhal na individuální šikovnosti a pečlivosti dělníka, nedůsledností však vznikala většina chyb.
Spojením několika faktorů jakými jsou kapitálová investice do technologie, vhodný výběr keramických dlaždic, s přihlédnutím k jejich technickým vlastnostem, výběr nosné konstrukce a aditiv, a dále pak vhodná finální úprava, to vše předchází problémům vznikajících selháním lidského faktoru a jeho nedůsledností. Vibrační technologie je známá jako jedna z nejpevnějších a přesto stále pružných existujících systémů.
Technologie je navržena pro použití ve velkých komerčních a průmyslových prostorech, kde díky své vysoké kvalitě a rychlosti pokládky vytlačuje konvenční metody aplikace, pomineme-li schopnost poskytovat u podlahových materiálů nákladově efektivnější konstrukční řešení.
Ve vibračním procesu hraje významnou roli složení podkladového materiálu, který je nutno modifikovat pomocí aditiv. Pojivá vrstva mezi keramickými dlaždicemi a nosným podkladovým materiálem má také své specifické požadavky a musí být upravena v závislosti na prostředí a odvětví, ve kterém je systém používán.
Spojovací hmota je nanášena na keramický povrch mechanickými prostředky a zahrnuje materiály na bázi cementu, polymerů, epoxidových pryskiřic, až po metakrylátové a furanové typy, podle vlivů, kterým jsou spoje vystaveny.
Pevný VIBROPACK 40®- systém lze aplikovat přímo na betonový podklad nebo VIBROPACK 60® - lze aplikovat na tepelnou, popř. jinou izolační vrstvu a vytvořit volně plovoucí systém, který lze rovněž použít v případech realizace závěsných konstrukcí, kde dá předpokládat vychýlení.
V potravinářském průmyslu s požadavky na chemickou odolnost těchto systémů se využije pevný VIBROCHEM 40® nebo plovoucí systém VIBROCHEM 60®.
Dilatační spáry jsou rozmístěny na základě stavební konstrukce a individuálních požadavků zákazníka, dilatační profily jsou součástí systému. Využívají se zde materiály od silikonu, polyuretanu, PVC až po nerezovou ocel.
Pro více informací o naší technologii nás kontaktujte!